Genç Hemşirenin Şüpheli Ölümü! İlacın Ampulü Doktor Sevgilinin Cebinden Çıktı

Müslim SARIYAR

Olay Beylikdüzü’nde özel bir hastanede meydana geldi. özel bir klinikte hemşire olarak çalışan 24 yaşındaki Selen Bilgin, başka bir özel hastanede yoğun bakımda kalan dedesi için geçtiğimiz pazar günü hastaneye refakatçı olarak gitti. Pazartesi sabahı ise kalbi durmuş olarak, Selen’in hastanede yoğun bakım doktoru olan erkek arkadaşı Fatih A., tarafından bulundu. Koluna ameliyatlar öncesi uyku için verilen güçlü bir ilaç enjekte edildiği iddia edilen genç hemşire hemen yoğun bakıma alındı. Kısa bir süre sonra Selen Bilgin hayatını kaybetti. Bunun üzerine doktor Fatih A, Selen’in yakınlarını hastaneye çağırarak Selen’in gece baş ağrısı geçirdiğini ve ağrı kesici içeren serum verdiğini iddia etti.

ENJEKTE EDİLEN İLACIN AMPULÜ DOKTORUN CEBİNDEN ÇIKTI

Şüpheli ölüm üzerine Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek inceleme başlattı. Olay yerinde inceleme yapan savcı, genç kızın koluna enjekte edilen ilacın ampulünü Selen’i bulan erkek arkadaşı doktor Fatih A’ya sordu. Savcının sorusu üzerine., genç kızın koluna enjekte edilen ve üst kısmı kırık içinde az miktarda renkli sıvı olan ilacın ampulü doktor Fatih A.’nin cebinden çıktı. Ampula incelenmek üzere el konuldu.

KAMERALAR İNCELENMEYE ALINDI

Doktorun ilacı kız arkadaşı hemşirenin kendi koluna enjekte ettiğini iddiası üzerine, enjekte edildiği enjektör arandı. Ancak enjektörün bulunmadığı belirtildi. Kayıtlara ‘Şüpheli Ölüm’ olarak geçen olayla ilgili hastanedeki güvenlik kamera görüntüleri ise incelenmek üzere el konuldu.

ÖNCE TANIK OLARAK İFADESİ ALINDI

Şüpheli ölüm üzerine, doktor Fatih A. önce tanık olarak ifadesine başvuruldu.. Doktor Fatih A., ifadesinde, Selen Bilgin’le arkadaş olduğunu ve aralarında ilişki yaşadıklarını belirterek, olay gecesi başının ağrıdığı için ağrı kesici ilacı damar yolu açarak verdiğini iddia etti. Sabah uyandığında Selen’in yüzünün morarmış olarak bulduğunu iddia etti. Doktor Fatih A., ameliyatlar öncesi kullanılan ilacı ise Selen’in enjekte ettiğini iddia etti.

AVUKATIN İTİRAZI ÜZERİNE ŞÜPHELİ OLDU

Yapılan ilk çalışmalarda , doktor Fatih A., tanık olarak soruşturmada ifadesine başvurulduğu belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen Bilgin’in ailesinin Avukatı Bahaeddin Özdemir, 3 gün sonra şüpheli hakkında çelişkili durumları ortaya koyarak tutuklanma talebini istedi. Ortaya konulan çelişkili iddialar üzerine doktor Fatih A., Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Şüpheli olarak ifadesi alınan doktor Fatih A. ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemede de aynı ifadeyi veren Fatih A., adli kontrolle serbest bırakıldı.

KESİN ÖLÜM SEBEBİNİ ADLİ TIP BELİRLEYECEK

Selen Bilgin’in kesin ölüm sebebini ise Adli Tıp raporu belirleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir